BBGR 2

Оптический рынок Украины в свете нового закона, принятого Верховной Радой

На рынке медицинских изделий с принятием нового закона грядут изменения!

23 ноября 2018 года Верховная Рада Украины приняла Закон Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые другие законодательные акты Украины по улучшению администрирования и пересмотра ставок отдельных налогов и сборов». 10 декабря 2018 года закон был подписан президентом Украины.

Далее на украинском…

Даним законом були внесені зміни до декількох законів, в тому числі до Податкового кодексу України (до пункту 296.10. статті 296), Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» (до статті 2 та статті 9) та до Закону України «Про захист прав споживачів» (до статті 1 та статті 8).

Що ж зміниться на ринку медичних виробів з прийняттям цього закону?

Відповідно до норм нового закону з 01 січня 2019 року усі лікарські засоби та медичні вироби, що введені в обіг на ринку України дозволено буде реалізовувати за готівку чи за допомогою платіжних карт лише з використанням РРО, в тому числі суб’єктами підприємницької діяльності – фізичними особами, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Тобто усі суб’єкти господарювання, що реалізують зазначені вище види товару, зобов’язані будуть придбати РРО та зареєструвати його у фіскальному органі, за фактичним місцем здійснення торгівельної діяльності. Строки такої реєстрації, відповідно до Наказу Міністерства Фінансів України №547 від 14.06.2016 р. як правило не перевищують 9-ти робочих днів. Також має вестись Книга обліку розрахункових операцій (КОРО).

Чи є санкції за невикористання РРО при  продажу лікарських засобів та медичних виробів? 

Так, відповідно до статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за здійснення продажу товарів без використання РРО винна особа сплачує штраф у розмірі 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів
(послуг). Якщо таке порушення відбувається вперше, то штраф становить – 1 гривню.

Нормативно-правові акти, що регламентують питання використання РРО:

  1. Податковий кодекс України.
  2. Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року, № 265/95-ВР.
  3. Наказ Міністерства фінансів України № 547, від 14.06.2016, яким затверджено «Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)».
  4. Постанова Правління НБУ № 148 від 29 грудня 2017 року «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».
  5. Наказ Міністерства фінансів України № 13 від 21.01.2016 Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)

Подготовлено OCHKI.com по материалам пресс-службы ГО «УКРОПТИКА»

Ближайшие события